kategori içerikleri

CAR WAX BAŞARI HİKAYELERİ

CAR WAX BAŞARI HİKAYELERİ

    

Car Wax ailesi iki kardeşin ortak hedefleri doğrultusunda kurulmuş bir şirkettir. 
Mustafa Mumcu : 1974 Tatvan doğumlu olup, Zonguldak Fener Lisesi eğitimi sonrasında Boğaziçi İşletme bölümünü bitirip ticaret hayatına atılmıştır.
Erkan Mumcu   : 1979 Tatvan doğumlu olup, İstanbul Anadolu Teknik Lisesi eğitimi sonrası Kocaeli Üniversitesi Elektrik ve Elektronik bölümünden mezun olup hayata atılmıştır.
 
Hayrettin MUMCU, öğretmenlik hayatında devam ederken içten içe beslediği otomobil merakını bir gün okuduğu ekonomist dergisindeki ''OTO TEMIZLIK, BAKIM VE KORUMA SERVİSLERININ EN İYİ KAZANÇ GETİREN VE YATIRIMA AÇIK BİR İŞ KOLU'' olduğunu yazan cümleleri görmesi ile birlikte bu sektöre atılmaya karar verdi.
 
Yıllar yılı edindiği birikimini merakıyla birleştirerek 1989 yılında sektöre Erenköy’de 700 m2’lik bir alanda ''Öğretmenler Oto Yıkama Ve Bakım Servisi'' adı altında ilk adımı attı. Hayrettin MUMCU boya yüzeyi parlatma ve koruma sistemlerinide hizmetlerine dahil ederek hızlı gelişen sektörün takipçisi olmuştur.
 
1990 yılında Mustafa MUMCU ve Erkan MUMCU yönetimine geçerek CAR WAX markasının sektörünün dev kuruluşları arasında yer almasını sağlamıştır.
 
Mustafa MUMCU ve Erkan MUMCU yılların birikimi ve başarılarıyla yatırımlar yaparak zaman içerisinde franchısıng halkalarını çoğaltmaya hedeflemiştir.
 
Car Care sektöründe otomobil boya bakım ve koruma ürünleri üretimi ve kimyasal tedarikçisi olarak faaliyet göstermektedir.
 2002 yılında ilk franchise şubesinin açlışını yaptık.Kurumsal yapının oluşumu için makine ve kimyasal donanımını tamamlayarak uzmanlaşan kadro yapısıyla sektöre dair ürettiği çözümleri franchise sistemiyle birleştirerek sandart hizmet kalitesi ve sürekliliğini hedeflediğimiz için franchise sistemi ile sağlıklı büyümeyi hedefledik.
 
Şirketimiz için önemli olan doğru lokasyon, doğru girişimci ve doğru şubedir. Bulunduğu şehrin alışveriş merkezi potansiyeli en yüksek merkezi konumundaki noktalarında minumum 270 m2 büyüklüğündeki istasyonlar doğru lokasyon ve doğru şube için aranılan şartlardandır.
 
Maliyetler şube konseptine ( kurulum yapılacak alanın m2’si,  mevcut durumu, mekanik ve elektrik ihtiyacı ) göre değişiyor. Alışveriş merkezlerindeki kurulum için 25.000 $ ile 43.000 $ arasındadır.
 
Car Wax’ın kendi bünyesinde ilgili departman yöneticileri ile oluşturduğu bir denetleme ekibi mevcuttur.Bu denetleme ve kontrol ekibi düzenli aralıklarla şube ziyaretlerinde bulunmaktadır. İnternet tabanlı özel bir crm yazılım programıyla şirketimizin bilgi işlem bölümünün yaptığı incelemeler sonucu şubenin satışları ile ilgili çeşitli analizleri franchise’ları ile paylaşarak maksimum ciroların ve hizmet çeşitliliğin elde edilmesini sağlamaktadır.Anlaştığımız gsm operatörü ile sms alt yapısı ile müşterilerimizden istek – öneri ve şikayetlerini online olarak alıyor bu istekler doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz.Böylece franchise’larımızın standart hizmet kalitesi ile çalışmalarına yardımcı olmaktayız.
 
Girişimci adaylarımızın markamızı en iyi şekilde temsil ede bilen vizyon sahibi, güvenilir, kurumsal değerlere saygılı yüksek standartlarda hizmet kalitesine ve  %100 müşteri memnuniyetine önem veren girişimciler tercih nedenimizdir.
 
Car Wax’ın standart hizmet kalitesi, ürün çeşitliliği, yüksek performanstaki ürün kalitesi, kendini farklı kılan şube dekorasyonları, profesyonel işletme sistemleri, hizmet anlayışı ve kurumsal yapısıyla car care sektörünün öncü firmalarından biri olması tercih sebebidir.
 
Sektörün en büyük problemlerinden biri standart hizmet kalitesi, yüksek ürün kalitesi ve otomobillerinin bulundukları ortamdaki güvenirliliği ile ilgili kuşkularıdır.CAR WAX bu sorunu standart hizmet kalitesi, yüksek ürün kalitesi ve tüm istasyonlarındaki araçların teslim alındığı andan itibaren sigortalı olması, kullanmakta olduğumuz internet tabanlı özel bir crm yazılım programıyla internet üzerinden online olarak araçlarını servise bıraktıkları andan itibaren takip edebiliyor olmaları ve araçlarına özel hazırlanmış olan müşteri kartlarıyla tüm CAR WAX istasyonlarından belirli iskonto oranlarıyla faydalanıyor olabilmeleri ile güven vermektedir.
Her geçen gün hizmet çeşitliliğiyle büyümeye devam edecektir.
 
2015 yılı hedeflerimiz arasında 50 olan şube sayısını 130 CarWax şubesine çıkartıp Car Wax hizmetini tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Bunun yanı sıra sektörün önemli bir sorunu olan eğitimli personel eksikliğini kuracağımız eğitim okulu ile sertifikalı personeller yetiştirmek istiyoruz.